De bron van geduld

064Knechten en profeten van God hebben de gave van geduld nodig, maar hoe kom je daaraan?
Jac.5:10 “neem tot voorbeeld het lijden en het geduld van de profeten, die in de naam van de Heer hebben gesproken”, zegt de schrijver van de Jacobus brief en daarbij wordt Job tot voorbeeld aangehaald.
Niet zelden liggen er aardse uren dagen, maanden of jaren tussen de woorden die God heeft gesproken, de beelden die Hij heeft laten zien en de aardse realiteit daarvan.
Hoeveel tijd? God weet het, het is Zijn plan. Hij heeft de regie in handen, niet wij.
Daardoor heeft geduld alles met geloof en vertrouwen op God te maken.
Job geloofde ten diepste in God, in Zijn karakter en in het vermogen van God om Job rechtvaardig te doen staan.
Al spraken de omstandigheden misschien tegen het geloof van Job, tocht bleef hij vasthouden aan het feit dat God nog steeds goed, liefdevol, trouw, rechtvaardig en genadig is; ongeacht de dingen die hij kon zien.
Al wezen zijn vrienden naar Job en probeerden ze zijn ongelijk te bewijzen en hem de schuld toe te schuiven, het maakte geen verschil. Job weet wie God is en die kennis is het fundament voor Job’s geduld.
Je zou dus kunnen zeggen dat geduld geloof is die tijd en druk kan doorstaan.

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s